Різновиди віконних жалюзі – це просто цікаво!

   Жалюзі – різновид віконних штор, який представляє собою саморегульовані планки з тканини, деревини, металу, пластмаси, виготовлені задля вільного повороту планок, таким чином, щоб їхнє положення змінювалося з відкритого на закрите та навпаки.

   В асортименті компанії «Євродек» ви знайдете необхідну продукцію – жалюзі на будь-який смак та вимогу.

  В горизонтальних жалюзі використовується так звана система „драбинка”,  яка дозволяє відкривати або закривати жалюзі спеціальним поворотним барабаном, при цьому використовується шнур підйому та фіксації у потрібному положенні, а також палиця для повороту планок-ламелей. Тип управління «палиця-шнур» характерний для жалюзі класичної колекції. В сучасніших системах управління жалюзі здійснюється завдяки ланцюжку управління („моноуправління”), який відповідає як за поворот, так і за рух і самофіксацію ламелей.

   Для виготовлення вертикальних жалюзі зазвичай використовуються ширші планки-ламелі, а також даний вид жалюзі має деякі відмінності: по-перше, потягнувши за шнур ви зможете розтягнути тканинні смужки вздовж вікна, а по-друге, скласти їх одна до одної у закритому положенні. Обертання смужок жалюзі здійснюється за допомогою спеціального механізму в карнизі, до якого безпосередньо прикріплюються тканинні ламелі на так звані плічки, дещо перекриваючи одна одну. Завдяки цьому ламелі обертаються у різні сторони.

  Перші вертикальні жалюзі були винайдені в Канзас-Сіті, Едвардом і Фредеріком Боппамі, які мали оригінальний патент. Компанія з виробництва жалюзі у той час мала назву Sun Vertical. У 1960-х патент і компанія були продані.

  Ролети також відносяться до класу жалюзі. Вони здатні повністю обмежити доступ світла або мінімізувати огляд внутрішніх приміщень. Основні типи ролетів – захисні і тканинні здатні оригінально декорувати отвір і забезпечити інтимність обстановки. Жалюзі на вікнах зменшують дію високої температури на приміщення. Ще у древніх єгипетських фараонів були жалюзі, зроблені з очерету. Більшість жалюзі з початку 10-го століття були зроблені з деревини, очерету або тканини.

   Віконні жалюзі можуть бути приведені в рух двома способами: вручну з використанням шнура, або автоматично через моторизацію. Управляти моторизованими жалюзі можна від настінного вимикача або клавіатури, дистанційного керування або персонального комп'ютера. Тобто, моторизовані жалюзі позбавляють від шнурів, а також дозволяють виробляти дистанційний контроль. Особливо це добре, якщо доступ до вікна обмежений.

  Перські, або ті, що складаються з планок жалюзі виготовляються у вигляді планок, які зв'язані між собою таким чином, що вони можуть вільно обертатися, тим самим регулюючи рівень освітленості в приміщенні або повністю перешкоджаючи проникненню світла. Вертикальні жалюзі складаються з планок, виготовлених з просоченої тканини, пластмаси або дерева, а горизонтальні – з металу, дерева, пластика. Вони прикріпляються до спеціального карниза. Для вертикальних жалюзі характерне кріплення до стелі або стіни. Горизонтальні жалюзі можна кріпити до стулки вікна, в отвір або в штапики. Також за допомогою горизонтальних і вертикальних жалюзі можна направити потік світла в потрібний напрям.

   Жалюзі дуже прості в управлінні та догляді.