Історія виникнення металопластикових вікон

   Основним матеріалом для виготовлення як стандартних, так і нестандартних вікон є ПВХ – полівінілхлорид. Ця полімерна сполука пройшла чималу історію свого створення та вдосконалення,  допоки отримала властивості, за які ми цінуємо та використовуємо її сьогодні.

   Вперше цей матеріал у лабораторних умовах вдалося отримати хіміку Ренгальду ще у 1835 році. Перші  тони ПВХ випустив американський концерн БОШ.

   У 1952 році німецький конструктор Паші запатентував технологію виробництва вікон з використанням пластику – це були металеві конструкції, обшиті м’яким та напівм’яким пластиком.

   Пластикові  вікна з використанням твердого полівінілхлориду, який мав армованння, вперше з’явилися у 1959 році в результаті промо-акції німецької компанії, яка безкоштовно встановила їх у помешканні свого клієнта. І вже через кілька років металопластикові  конструкції підкорили серця багатьох мешканців Америки та Європи.

   Пластикові вікна почали поступово витісняти дерев’яні, внаслідок своєї високої стійкості до зовнішніх дій, сонячних променів і вологи.

   Перше металопластикове вікно в СРСР було встановлене в 1970 році.

   В Україну такі вікна прийшли в середині 90-х років. Ринок вони заполонили відразу, оскільки були легкими у догляді, безпечні, екологічно чисті, мають тривалий термін експлуатації, а також завдяки своїй звуко- та теплоізоляції.

   Основним вихідним матеріалом для виробництва ПВХ є кам'яна сіль і нафтопродукти. У результаті переробки цих матеріалів на хімічних підприємствах синтезується вініл хлорид, після полімеризації  якого отримують жорсткий ПВХ у вигляді білого порошку або дрібних гранул. З цієї сировини виготовляють профіль, використовуючи метод екструзії (витягування профілю з розплавленої маси).

   У  масу додаються різні добавки: стабілізатори, полімерні допоміжні реагенти, наповнювачі, пластифікатори і, при необхідності, фарбувальні пігменти. Добавки визначають, властивості кінцевого продукту , наприклад, стійкості кольору, міцності.

   Згідно статистичних даних, на світовому ринку  пластик ПВХ посідає друге місце після поліетилену. У Європі частка ПВХ продуктів становить 28% від загальної кількості перероблених  синтетичних матеріалів. Можливо тому, що ПВХ має найкраще співвідношення ціни та якості.

   ПВХ переробляється у готовий виріб при високій температурі. Аби запобігти виділенню  хлористому водню, який виділяється при термообробці, додають стабілізатори:  сполуки свинцю, барію, олова, кальцію і цинку.

   Для  посилення світлостійкості, збільшення електроопору, підвищення твердості і зниження вартості виробів, ПВХ наповнюється гідрофобною крейдою.

   В якості барвників використовуються органічні та мінеральні пігменти.  Білизни та яскравості ПВХ профілям надає двоокис титану, який вважається універсальним пігментом. Також він сприяє поліпшенню стійкості ПВХ виробів.

   Модифікатори служать для додання готовим виробам з ПВХ ударної міцності. До складу ПВХ-суміші додаються додатково антистатики, антипірени, пластифікатори і допоміжні добавки.

   Компанія «Євродек» пропонує ПВХ-профілі  як від німецьких (Рехао, Века),  так і від українських (Епсілон) виробників.  Безпечність та екологічність використовуваних нами профілів  металопластикових вікон підтверджена сертифікатами якості України та Європи. Тому, купуючи сучасні пластикові вікна у нас, ви можете бути впевнені, що вони будуть безпечні для вашого здоров'я, навколишнього середовища  та довго зберігатимуть приємний зовнішній вигляд.