Фантазії на склі – виразіть свої ідеї!

   Стильний,ефектний та унікальний прийом дизайнерського мистецтва в інтер’єрі та екстер’єрі   – вітражі. Кольорові візерунки  виглядають настільки незвично і оригінально, що нікого не зможуть залишити байдужим!

   Один з найперших вітражів, про який відомо, був виявлений у монастирі Святого Павла в Англії. Він датується 686 роком нашої ери, хоча спроби створення чогось схожого на вітражі були й до цього. Так у ранньохристиянських базиліках V-VI віків, вікна заповнювалися найтоншими прозорими пластинами каменю (алебастру й селеніта), які підбиралися з таким розрахунком, щоб вони складали привабливі орнаменти.

   Компанія «Євродек»  спільно з партнерами «Вінтера» та «Мадот» пропонує склопакети із нанесенням  кольорових візерунків, які можна помістити  у вікна, двері, стелю, перегородки, зимові сади,  тощо.

   Вітражі на склі віконних конструкцій  впливають  на енергетику приміщень , отже, – на людей. Простір стає комфортнішим.  Сонячні промені,  проходячи через кольорове скло, створюють особливий затишок і тепло в будинках. Скло з різнокольоровими малюнками стане яскравим і оригінальним елементом оформлення помешкань чи робочого простору.

   Вітражі можуть бути лаконічно простими і лише злегка декорувати ваші вікна, а можуть повністю заповнювати просвіти вікон барвистою картиною. Вибір типу вітражу залежить від призначення вікна, необхідності інтенсивного потоку світла, а також від розмірів світлопрозорих конструкцій.

   Кваліфіковані фахівці проконсультують та розкажуть про всі особливості таких світлопрозорих конструкцій. З нашою допомогою ви зможете отримати унікальне вітражне вікно, яке стане незвичайною прикрасою будинку. Вітражна конструкція матиме такі ж функціональні особливості, що і звичайне вікно. Виробництво вітража відрізняється тільки декоративним оформленням склопакета, що не впливає на практичність і довговічність всієї конструкції.  В процесі виготовлення ми використовуємо найкращі склопакети. За вашим бажанням вітраж може бути поміщений в профіль з алюмінію, пластику або дерева.

   Оформити вітражами склопакети можна різними способами. Розповімо про найпоширеніші.

   УФ друк 

   Це  новий напрямок у застосуванні друкованої продукції. Друк ультрафіолетовими  чорнилами дозволяє друкувати як на рулонних, так і на твердих листових матеріалах, композитних, керамічній плитці склі, плівці, пластику та металевих поверхнях.

   Принцип даного виду друку заснований на спеціальних рідких чорнилах, які, при впливі на них ультрафіолетового випромінювання, полімеризуються і переходять в твердий стан. Барвник не вбирається в матеріал, залишаючись на його поверхні, що забезпечує яскраві та насичені кольори. Полімеризовані таким чином чорнила мають високу стійкість до факторів зовнішнього впливу, вони не вицвітають і не розчиняються у воді і розчинниках. Крім того, чорнила мають високу покривну, або низьку прозорість, що дозволяє отримувати насичені та яскраві зображення.

   За допомогою фотодруку на скляній поверхні ви  зможете розмісти будь-яке зображення – малюнок, ескіз, орнамент чи фотографію. Подібний декор допоможе вам візуально розширити простір або перетворити міжкімнатні перегородки на вишукані прикраси інтер'єру. Останнім часом, широкого поширення набуває скляний кухонний фартух, який також називають робочою стінкою, яка вберігає кухонні  стіни від жирних плям і бризок, псування парою, яка піднімається з каструль.

   Під час друку використовуються тільки оригінальні, екологічно чисті, без розчинників, чорнила. Для безпечного користування скло покривається захисною плівкою.

   Фотодрук (плівковий вітраж)

   Вітражна плівка – це поліефір найвищої якості, захищений декількома шарами УФ фільтрів, які  оберігають колір від вицвітання. На поверхню скла наклеюється свинцева стрічка і різнобарвна самоклеюча плівка. Ця  технологія виникла в США на початку 70  рр. минулого століття.

   Процес простий, проте оригінальний при мінімальних витратах.

   Піскоструменева обробка

   Якщо спрямувати на скло струмінь піску під тиском, то його поверхня стане непрозоро-матовою. Якщо ж на скло накласти трафарет з малюнком і обробити таким методом, то на тлі матової поверхні залишиться прозорий малюнок.

   За допомогою піскострую можна виконувати суцільне або часткове матування, а також за допомогою трафаретів створювати чіткі візерунки, які не ушкоджуються і не змиваються в процесі експлуатації.
Після піскоструменевої обробки, поверхня може покриватися гідрофобною рідиною, яка є безпечною для людей та навколишнього середовища, а також має водовідштовхувальні властивості й захищає поверхню скла від побутових забруднень.

   Друк з подальшим випалюванням із використанням керамічних чорнил

   Цифровий кольоровий друк керамічними чорнилами - це відмінне рішення для екстер'єру та інтер'єру. Технологія  відкриває необмежені можливості застосування скла в архітектурі.

   Керамічні чорнила, розроблені для друку на склі,  містять спеціальні субмікронні наночастинки скла і неорганічних пігментів,  які при термічній обробці зливаються зі склом.  Завдяки цьому вони стійкі до УФ-випромінювання, хімічної дії,  вологи, поверхневих подряпин та  не містять важких металів, таких як свинець і кадмій.

   Також скло можна розмалювати фарбами, призначеними для скла, або ж виконати кольорову заливку за  спеціальною технологією.

   Вітраж на склі служитиме протягом всього терміну експлуатації вікна. Ваші вікна повинні  бути не тільки  досконалими, але й своєю красою та оригінальністю створювати гарний настрій!